CO BUDEME POTŘEBOVAT:
-vajíčka - vatová,polystyrenová, plastová, vyfouknutá a pod.
-mramorovací barvy
-kelímek vhodné velikosti
-špejle
-modelínu nebo jiný vhodný spojovací materiál
- gumové rukavice

CO JSOU TO MRAMOROVACÍ BARVY:
barvy na ředidlové bázi - pozor na oděv . Při práci raději použijeme gumavé rukavice. Nechají se odstranit odlakovačem na nehty.
Jsou vhodné pro umělé hmoty, sklo, akrylové sklo, dřevo, papír, skořápky, svíčky, kov a pod.
Barva zasychá asi 1 hod. Úplné zaschnutí trvá delší dobu - záleží na podkladu - POZOR svíčky zasychají nejdéle, až týden.

JAK MRAMOROVAT VAJÍČKA:
Připravíme si nádobu na mramorování. Na vajíčka je nejvhodnější kelímek co se v něm prodává pivo na pouti. Nádobu naplníme do 3/4 vodou.
Polystyrenové nebo vatové vajíčko napíchneme na špejli. Polystyrenové můžeme předem natřít bílou akrylovou barvou. Plastové vajíčko zakápneme tavnou pistolí, aby dobře drželo na špejli. Vyfouknuté slepičí vejce můžeme zafixovat na špejli kouskem modelíny.
Mramorovací barvy musíme hodně protřepat, aby došlo k promíchání pigmentů!!
Mramorovací barvy nakapeme na hladinu vody. Nejlépe je použít dvě až tři barvy po několika kapkách. Špejlí jemně promícháme barvy na hladině.
Vajíčko opatrně a krouživými pohyby pomalu ponořujeme do vody přes barevnou hladinu. Po ponoření rychle vytáhneme a máme hotovo. 
Dáme uschnout.
Před dalším mramorováním zbytek barvy v nádobě sejmeme papírovou utěrkou a můžeme pokračovat ve stejné nádobě opět od začátku postupu.

hotová vajíčkaMramorovánívýsledek mramorování
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one