Odrůdy paprik f. MORAVOSEED

MORAVOSEED

 

Andrea

Odrůda, určená k rychlení. Plody jsou  převislé,  silně lesklé, mírně žebernaté, s hrubou dužninou. Před zralostí  jsou  barvy nažloutlé, ve zralosti pak svítivě červené. Síla  stěny je 4 - 6 mm, poměr  délky a šířky plodu je 12:6,2.

 

Korál

Poloraná odrůda, určená pro přímý konzum  a zejména ke konzervaci. Rostlina má  slabší vzrůst a bohatou  násadu plodů.
Plody jsou velmi silně pálivé, kulaté,  velikosti 2 - 3 cm. V technologické  zralosti jsou tmavě zelené,  v botanické zralosti červené. Síla stěny je 2 - 3  mm.

 

PCR

Odrůda, určená k rychlení a ve vybraných  lokalitách i pro polní pěstování.  Rostlina je bujného vzrůstu.  Plody jsou převislé, mírně zploštělé, s jemně  pikantní  chutí.
Barva plodů v technologické zralosti je světle  žlutá, v botanické červená.  Síla stěny je 4 - 5 mm, poměr  délky a šířky plodu je 12:6,0.

Boneta

Raná odrůda, určená k pěstování ve fóliových  krytech a v teplejších oblastech  k pěstování na poli. Plody  jsou vzpřímené, lichoběžníkovité, se třemi až čtyřmi  komorami.
Plody jsou určeny pro přímý konzum a konzervárenské  zpracování. Barva plodů  je v technologické zralosti zelenavě  bílá, v botanické zralosti červená, se  šířkou stěny 5  - 6 mm. Poměr délky a šířky plodu je 12:8,0.

Citrina

Odrůda, určená pro polní pěstování. Rostlina  je rozložitá, středně vysoká.  Plod je protáhle kvadratického  tvaru, dvou až tříkomorový, silnostěnný, kvalitní  chuti  s vysokým obsahem vitaminu C.
V technologické zralosti  je světle zelený. Síla stěny je 6 – 8 mm, poměr  délky  a šířky plodu je 13:6,5.

Granova

Kvalitní, plastická a výnosná odrůda,  určená  pro polní pěstování. Vzrůstem je rostlina podobná Citrině.  Plod je  silnostěnný, tří až čtyřkomorový, kvadratického  tvaru. V technologické zralosti  je žlutozeleně zabarvený.  Síla stěny je 6 - 8 mm, poměr délky a šířky plodu je  11:7,0.

Eva

Raná odrůda, určená pro rychlení ve sklenících  a fóliovnících a pro polní  pěstování v teplejších oblastech.Vytváří  vzpřímené vzdušné keříky s malým počtem  bočních výhonů,  proto je vhodná k pěstování způsobem stěny na drátěnce nebo  s  jinak zajištěnou oporou rostlin.
Plod je převislý,  kuželovitý, zelenožlutý v technologické zralosti a červený  ve zralosti botanické. Síla stěny je 4 - 6 mm, poměr délky  a šířky plodu je  13:6,5.

Rubinova

Raná až poloraná nehybridní, výnosná odrůda,  určená pro polní pěstování v  teplejších oblastech. Plod  je silnostěnný, lesklý, trojúhelníkovitého tvaru.
Barva  zráním přechází z tmavší zelené do rubínově červené.  Síla stěny je 6 -  8 mm, poměr délky a šířky plodu je 12:5,1.

Zlata

Polní, středně raná, žlutoplodá odrůda  vytváří pevné vzpřímené keříky. Plody  jsou převislé,  kuželovité a silnostěnné.
Barva plodu v technologické  zralosti bílo-žlutá, v botanické zralosti středně  červená.  Chuť sladká, aromatická, příjemná. Síla stěny je 4 - 6 mm,  poměr délky  a šířky plodu je 12:6,1.

California  Wonder

Pozdní odrůda, určená k pěstování ve sklenících  a ve fóliových krytech. Plody  jsou převislé, kvadratické,  se třemi až čtyřmi komorami. Plody jsou určeny pro  přímý  konzum a konzervárenské zpracování.
Barva plodů je  v technologické zralosti zelená, v botanické zralosti červená  se šířkou stěny 6 - 7 mm. Poměr délky a šířky plodu je  12:9

Alexander  (Garamag Baja)

Kvalitní maďarská poloraná odrůda rajčinového  typu, určená pro polní  pěstování.
Plody jsou čtyřkomorové,  v technické zralosti tmavozelené, po dozrání tmavě  červené  se silným leskem. Nutná je pravidelná závlaha. Síla stěny  je 8 - 10 mm,  poměr délky a šířky plodu je 9:12.

Fatima

Středně raná až polopozdní odrůda určená  pro rychlení ve sklenících i  fóliových krytech. Plody jsou  převislé, velké (průměrná hmotnost plodu je 240  g), převládající  je tvar lichoběžníkovitý, vyskytují se i trojúhelníkovité  plody. Má výrazné brázdnění mezi komorami. Počet komor  je 3 - 4, ojediněle se  vyskytují i 2-komorové.
Plody  jsou na povrchu lesklé, hladké, chuť je sladká, šťavnatá.  Poměr délky a  šířky plodu je 16:9.

Sandra

Raná až středně raná odrůda, určená pro  rychlení ve sklenících i fóliových  krytech. Plody jsou převislé,  středně velké (průměrná hmotnost plodu je 140 g),  mají  trojúhelníkovitý tvar, stopeční jamka je mělká.
V  technologické zralosti je barva tmavě zelená, v botanické zralosti  rubínově  červená.
Povrch plodů je hladký, lesklý,  chuť sladká. Počet komor 2 - 3. Do botanické  zralosti dozrává  poměrně jednorázově, má velký podíl kvalitních plodů první  jakosti. Poměr délky a šířky je 12:7.

Afrodita

Středně raná odrůda, určená pro rychlení  ve sklenících i fóliových krytech.  Pěstuje se zejména až  do botanické zralosti, pro velké atraktivně zbarvené  oranžové  plody.
Plody jsou vzpřímené, průměrná hmotnost plodu  je 205 g, tvar plodu je  srdcovitý až kvadratický, plody ve  vyšších patrech jsou kratší, zploštělého  tvaru, stopeční  jamka je zapuštěná. V technologické zralosti je barva tmavě  zelená, v botanické zralosti světle oranžová, chuť je sladká,  šťavnatá. Počet  komor je 2 – 3, ale často se vyskytují  i 4-komorové.
Odrůda má velký podíl kvalitních plodů  1. jakosti. Poměr délky a šířky plodu  je 9,2:9,4.

Ingrid

Polopozdní odrůda, určená pro rychlení ve  sklenících i fóliových krytech.  Pěstuje se zejména až do  botanické zralosti pro hnědé zbarvení plodů.
Plody  jsou vzpřímené, následně pak pod vlastní vahou převislé.  Plody jsou  středně velké až velké (průměrná hmotnost plodu  je 200 g). Tvar plodu je  čtvercovitý, vyskytují se i plody  obdélníkovité, ve vyšších patrech jsou plody  kratší a  zploštělejší.
V technologické zralosti je barva tmavě  zelená, v botanické zralosti tmavě  hnědá, chuť je sladká.  Počet komor je 3 - 4, ojedinělé i 2. Odrůda má velký  podíl  plodů 1. jakosti. Poměr délky a šířky plodu je 9,2:9.

Patricie

Středně raná odrůda, určená pro rychlení  ve sklenících i fóliových krytech.  Pěstuje se zejména do  botanické zralosti pro velké žluté plody.
Plody jsou  převislé, průměrná hmotnost plodu je 240 g, tvar plodu je  obdélníkovitý  i trojúhelníkovitý na jedné rostlině, vyskytují se i plody  lichoběžníkovitého tvaru. V technologické zralosti je barva  tmavě zelená, v  botanické zralosti žlutá, chuť je sladká.  Počet komor je 3 - 4. Poměr délky a  šířky plodu je 17,5:8.

Beatrix  F1

Raná hybridní odrůda, určená zejména pro  pěstování ve fóliovníku, v  teplejších oblastech je možné  pěstování i na poli.
Plody jsou vzpřímené, trojúhelníkovité,  se třemi komorami a vtlačeným  zakončením. Plody jsou určeny  pro přímý konzum a konzervárenské zpracování.  Barva plodů  je v technologické zralosti zelenavě bílá, v botanické zralosti  červená. Poměr délky a šířky plodu je 14,7:7,4.

Cynthia  F1

Hybridní odrůda, určená zejména pro pěstování  ve fóliovníku, v teplejších  oblastech je možné pěstování  i na poli.
Plody jsou převislé, trojúhelníkovité,  se třemi komorami a špičatým  zakončením. Plody jsou určeny  pro přímý konzum a konzervárenské zpracování.  Barva plodů  je v technologické zralosti zelenavě bílá, v botanické zralosti  červená. Poměr délky a šířky plodu je 14,4:6,6.

Beja  F1

Velmi výnosná hybridní odrůda s dlouhými  trojúhelníkovitými plody. V  technologické zralosti jsou plody  světle zelené, v botanické červené, převislé,  silnostěnné,  tvarově a velikostně vyrovnané.
Plody mají převážně  2 až 3 komory, na řezu jsou sytě vybarvené ve stejném  odstínu  jako povrch plodu.
Odrůda je určena zejména pro pěstování  ve fóliovnících, v teplejších  oblastech je možné pěstování  i na poli.

Demetra  F1

Velmi výnosná hybridní odrůda s dlouhými  trojúhelníkovitými plody. V  technologické zralosti jsou plody  sytě zelené, v botanické červené až tmavě  červené, převislé,  silnostěnné, tvarově a velikostně vyrovnané.
Plody  mají převážně 2 až 3 komory, na řezu jsou sytě vybarvené  ve stejném  odstínu jako povrch plodu.
Odrůda je určena  zejména pro pěstování ve fóliovnících, v teplejších  oblastech  je možné pěstování i na poli.

Artist


Velmi raná odrůda sladkého beraního  rohu, určená  pro studené rychlení i pro polní pěstování. Plody jsou v technické  zralosti středně zelené, v botanické zralosti jasně sytě  červené s výrazným  leskem. Odrůda je vhodná ke konzervaci  celých plodů v technické i botanické  zralosti.

Sharon  F1

Velmi raná hybridní odrůda, určená  pro pěstování  ve sklenících, fóliovnících a v teplejších oblastech i na  poli.  Plody jsou trojúhelníkovité, v technické zralosti žlutozelené,  v botanické  zralosti červené s výrazným leskem. Průměrná  hmotnost plodu je 120 g.  Charakteristická je pikantní chuť,  kterou způsobuje malé množství capsaicinu na  blankách semeníku  a vytváří tak jemné aroma po pálivé paprice, přestože se  jedná  o papriku sladkou. Vyniká i vysokou plodností, na jedné  rostlině dozrává 17 až  20 plodů. Rostliny dosahují výšky  90 – 110 cm a ve skleníku je vhodné  vyvazování.

Paradise  F1

Středně raná hybridní odrůda, určená  pro pěstování  ve sklenících a fóliových krytech. Plody jsou kvadratické,  v  technické zralosti tmavě zelené, v botanické zralosti jasně  červené s výrazným  leskem.

 Parade

Středně raná kapie, určená pro  pěstování  ve sklenících, fóliových krytech a v teplejších oblastech  i na poli.  Plody jsou úzce trojúhelníkovité, v technické  zralosti středně zelené, v  botanické zralosti jasně červené  s vysokým leskem, s rovnou až vypouklou  stopeční jamkou. Odrůda  je vhodná zejména ke konzervaci.

SU  223/06 (Mystery)*

Raná odrůda, určená  pro pěstování ve  sklenících a fóliových krytech. Plody  jsou kvadratické, s hladkým a lesklým  povrchem, v technické  zralosti středně zelené, v botanické zralosti sytě žluté.

SU  406/07 (Garnet F1)*

Poloraná hybridní  odrůda, určená pro  pěstování ve sklenících a fóliových  krytech. Plody jsou v technické zralosti  středně zelené, v  botanické zralosti žluté a lesklé. Plody jsou kvadratické,  středně velké, čtyřkomorové s šířkou stěny 5-7 mm.

Ozarowska 

Jedna z nejlepších  polských odrůd. Je určena k pěstování ve fóliovníku nebo  na teplejších a chráněných stanovištích. Plod dosahuje  průměrné hmotnosti 120 g.
Plody s hrubou a šťavnatou  dužninou mají tloušťku 8 mm. V technologické  zralosti je  barvy tmavozelené, po dozrání temně červené. Poměr délky  a šířky  plodu je 10:8.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one