Odrůdy paprik f. Rijk Zwaan

Firma Rijk Zwaan


Osiva firmy Rijk Zwaan - to nejsou jen listové zeleniny, košťáloviny,  ale také  papriky. K dispozici je několik vynikajících odrůd  nejen do krytých ploch, ale  také pro polní pěstování. Chtěli  bychom Vám zde představit a připomenout odrůdy,  které se  již několik sezón úspěšně pěstují na Moravě. Patří  mezi ně hlavně  odrůda CENTURY F1 a v menší míře také odrůda  GALGA F1. Obě odrůdy jsou vhodnější  k pěstování na kapkové  závlaze, fólii a vyžadují kvalitní hnojení. Jejich  potenciál  výnosu je tak vyšší - pěstitelé dokáží vypěstovat i 40  - 45 t/ ha  tržního zboží z 1 ha.

Kurca  F1 NOVINKA
Novinka v  typu maďarských paprik se žlutobílými  kónickými  plody. Vyrovnané  hladké  plody (110-120 g) pro  intenzivní  kulturu v krytech s  vyštipováním.


Kappy  F1
Atraktivní  odrůda v typu červené kapie. Plody  konické, sladké a aromatické, především do  krytů.


Century  F1
Standardní  odrůda v typu maďarských paprik se  žlutobílými  kónickými plody  vhodná pro  pěstování  v krytech(s  vyštipováním) i venku. Výnosná  odrůda s atraktivními plody,  hmotnost plodů (120-130 g).


Galga  F1 NOVINKA
Raná novinka  typu maďarské polní  papriky. Vyrovnané  hladké  plody (110-120 g). Pro  intenzivní  pěstování do krytů i ven.


Menta F1
Velmi  výnosná světle zelená kvadratická paprika, plody  jsou střední až velké a  mají požadovaný tvar. Násadá  je pěkná a to i při různých podmínkách pěstování.  Vhodná  pro pěstování ve fóliových tunelech, v teplých oblastech možno  pěstovat i  v polních.

 
Rush F1 NOVINKA
Úzká ,  dlouhá , kónická paprika.  Jedná se o pálivou odrůdu, plody jsou dlouhé 18  až 20  cm.  Odrůda je raná,  novinka v typu pálivé papriky. Plody jsou  vyrovnané,  hladké  středně zelené v technické zralosti Vhodná odrůda  pro  pěstování do  krytů.


GALGA F1 RZ
 disponuje menším  habitusem  rostlin, je poměrně generativní. Při kvalitní výživě  však poskytuje velmi vysoké  třídění plodů. Jedná se o  typickou maďarskou papriku, kónického tvaru, "bílé  barvy".   Tento typ je nevíce vyžadován obchodními řetězci, ale i menšími  trhovci. GALGA F1 RZ také disponuje vyšší odolností vůči  bakteriózám, a to jak  na listech, tak na plodech. Plody jsou  také velmi vyrovnané, hmotnostně dosahují  váhy přibližně  110-120 g. Důležitou vlastností je také to, že plody při průběhu  nižších teplot nevytváří fialový nádech. V botanické  zralosti vybarvují do  červené barvy.

 

CENTURY F1  RZ
 Nejprodávanější bílou paprikou pro polní pěstování. Odrůda je plastičtější, než GALGA F1, lze  ji pěstovat  i bez fólie a kapkové závlahy. Přesto, pokud opět poskytneme  maximální intenzitu, odrůda nám odmění vysokým výnosem  a vynikajícím tříděním  plodů. Plody odrůdy Century F1  RZ jsou při nižších teplotách odolné tvorbě  antokyanových  skvrn. Hmotnostně jsou plody větší, lze dosáhnout hmotnosti  120 -  140 g. Odrůda je vhodná jak pro speciality, tak pro velké  produkční plochy. Lze  také s úspěchem pěstovat v krytu,  vyvazovat.

 

Obě odrůdy  a to jak Century F1 RZ, tak i GALGA F1 RZ mají velmi  dobrý  potenciál, co se týče generativního růstu. Odrůdy  netrpí na výrazné vlny ve  sklizni, v podstatě se dá říci,  že poskytují plynulé sklizně, pravidelné sběry.  Jsou schopné  při slušném průběhu počasí plodit i v září, najdou se  i pěstitelé,  kteří koncem září sklízejí stále kvalitní  plody a to i v polních podmínkách.  Odrůdy polních paprik  osivářké firmy RIjk Zwaan jsou tak pro pěstitele dobrou  volbou  a věřím, že díky svým vlastnostem nikdy nezklamou.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one