Odrůdy paprik f. SEMO

 

PRODUKCE FIRMY SEMO

ALMAPAPRIKA SZENTESI  CSÍPÖS

Mírně pálivá, silnostěnná  jablíčková paprika.  Plody jsou ploše kulovité v technické zralosti krémově  žluté,  v botanické zralosti červené s průměrnou hmotností 90-100  g. Vysoce  úrodná paprika s výbornou chutí, určena na konzervárenské  zpracování celých  plodů. Odrůda pro maďarskou národní  specialitu – plody plněné zelím a  konzervované v sladkokyselém  nálevu.

                                                                                                                                 

AMY
Odrůda nižšího  vzrůstu určená pro sklizeň v technické  zralosti zejména  ve folnících , v jižních oblastech i ve volné půdě. Plod  je  bělozelený, tlustostěnný jehlanec velmi příjemné šťavnaté  chuti, v botanické  zralosti zářivě červený. První česká  odrůda "maďarského" typu. Při odpovídající  agrotechnice  vyniká vysokým výnosem. Ze 100 m2 lze sklidit 450  - 500  kg kvalitních lusků v technické zralosti.  

DAMIÁN F1
Červené  chili papričky určené  pro pěstování na poli, ve fóliovnících i sklenících,  středně  dlouhé, tenké plody. Rostliny vyžadují teplo a dostatečnou  zásobu živin.  Výborně reagují na kapkovou závlahu.  Vhodné i pro pěstování  v nádobách.  

DRÁKY F1
Raný  hybrid středního  vzrůstu se  středně pálivými plody v  technologické  zralosti světle  zelené barvy, v  botanické zralosti červené.   

GELBY F1
Hybrid středního  až vyššího vzrůstu určený pro  pěstování ve sklenících  a folnících. Plody jsou velké silnostěnné kvádry. V  technické  zralosti smetanově bílé, v botanické žluté. Jsou velmi vhodné  pro  přímý konzum v technické i botanické zralosti. Odrůda  GELBY při pečlivé  agrotechnice a výživě vyniká vysokým  výnosem. V nejteplejších oblastech ji lze  pěstovat i ve volné  půdě.

GRANOVA
Středně  pozdní polní odrůda. Lusk je kvadratický, s  tupým koncem,  má ploché, mírně hluboké žebrování. V technické zralosti  je tmavě  zelený, v botanické červený. Dužnina je silná,  nepálivá, jemná, aromatická.  Vegetační doba je 140 dnů  do technické zralosti, 173 dnů do botanické zralosti.  Ze 100  m2 lze sklidit 280 - 320 kg plodů v technické zralosti,  280 -  300 kg lusků v botanické zralosti. Má všestranné použití,  je vhodná pro přímý  konzum i průmyslové zpracování.

HABANERO
kolekce  DUO ? směs okrasných odrůd HABANERO, které jsou v technické  zralosti  zelené a v botanické červené a oranžové. Papričky  připomínají tvarem  ?lucerničky?, proto mají velmi dekorativní  vzhled. Plody velikosti 4-8 cm jsou  silně pálivé a jsou rovněž  vhodné ke konzumaci. Rostliny jsou nižšího vzrůstu,  bohatě  se větví, proto se hodí do nádob nebo samozavlažovacích truhlíků.  Osivo  je namořeno barvou odpovídající zabarvení vyzrálých  plodů.

HAMÍK
Lahůdková  „baby“ paprika s menšími, sytě oranžovými  plody lahodné,  nasládlé chuti. Plody, které jsou téměř bez semen, se konzumují  celé, zásadně v botanické zralosti. Při dostatečném zásobení  živinami poskytují  rostliny středního vzrůstu velký počet  plodů. V chladnějších oblastech je nutné  rychlení, aby většina  plodů dozrála do botanické zralosti.

HODONÍNSKÁ SLADKÁ  VZPŘÍMENÁ
Sladká kořeninová paprika určená  pro sušení.  Plody jsou štíhlé v botanické zralosti, tmavě červené barvy  s velmi  vyrovnaným dozráváním. Poskytuje kvalitní surovinu  pro výrobu sladké papriky.

JALAHOT F1
NOVINKA - paprika typu Jalapeno – nový typ  pálivé papriky rozšířený hlavně v Mexiku  a USA. Plody jsou drobnější ale  tlustostěnné jehlance 7,5  cmdlouhé a 3,5  cmširoké.  V technické zralosti jsou tmavě zelené, v botanické  červené. Paprika je určena  pro pěstování na poli, ve fóliovnících  i sklenících. Rostliny vyžadují teplo a  dostatečnou zásobu  živin.  

KARKULKA
Kořeninová  paprika poskytující vynikající, barevně  výraznou surovinu  pro sušení. Plody jsou štíhlé, vzpřímeně postavené na  rostlině,  tmavě červené v botanické zralosti, sladké. Dozrává hromadně.

KILIÁN
oranžové chili papričky určené pro pěstování na  poli, ve fóliovnících  i sklenících, středně dlouhé, tenké plody. Rostliny  vyžadují  teplo a dostatečnou zásobu živin. Výborně reagují na kapkovou  závlahu.  Vhodné i pro pěstování v nádobách.

KOLORA
Raná, výrazně  polodeterminantí odrůda nízkého,  kompaktního vzrůstu s vysokým  obsahem červeného barviva a poměrně vysokým  obdahem sušiny.  Je vhodná pro pěstování v úzkěm sponu 50 x 25 cm a pro pěstování  z příměho výsevu. má dobrý zdravotní stav. Výnos plodů  z přísad je 15 - 19 t, z  přímého výsevu do 23 t. Hmotnost  plodů 20 - 28 g.

KORÁL
Raná, silně  pálivá kořeninová paprika třešňovitého  typu, vhodná k  nakládaní do kyselého nálevu. Je tolerantní k horším pěstebním  podmínkám.

KRISTIÁN
-  žluté chili papričky určené pro pěstování na poli, ve  fóliovnících i  sklenících, středně dlouhé, tenké plody.  Rostliny vyžadují teplo a dostatečnou  zásobu živin. Výborně  reagují na kapkovou závlahu.  Vhodné i pro pěstování  v nádobách.

KVADRY F1
Polní  kvadratická paprika středního až vyššího  vzrůstu. Středně  veliké ale těžké plody jsou v technické zralosti smetanové  a v  botanické světle červené. Doporučujeme je sklízet v  technické zralosti, kdy  velmi dobře snáší krátkodobé skladování  i přepravu.

LUNGY F1
Hybrid s  dobrým zdravotním stavem. Je vyššího  vzrůstu, plody jsou  delší jehlance, v technické zralosti zelené, v botanické  tmavě  červené. Plody jsou velmi vhodné i ke sterilaci, kdy se chovají  jako pravé  kapie. Pěstitelé určitě ocení univerzálnost  hybridu jak po stránce pěstitelské,  tak z hlediska použití  plodů.

LYDIA
Pravá kapie  středního vzrůstu, obdobného typu jako v  Balkánských zemích  hodně rozšířené odrůdy KURTOVSKAJA KAPIA a ZLATEN MEDAJL.  V  technické zralosti jsou světle zelené. Plody jsou nepálivé,  jejich pevné stěny  při sterilaci neměknou.

MARYŠA
Výnosná  středně raná odrůda vhodná pro polní  pěstování. Plod  je kratší, širší, mírně konický. V technické zralosti je  světlezelený, v botanické zralosti karmínově červený, šťavnatý,  sladký.

ORENY F1
Hybrid středního  až vyššího vzrůstu určený pro  pěstování ve sklenících  i foliovnících. Plody jsou větší silnostěnné kvádry, v  technické  zralosti tmavě zelené, v botanické sytě oranžové. Jsou určeny  pro  přímý konzum v botanické zralosti. Dostatečně vyvinuté  a vyzrálé plody můžeme  sklízet i v technické zralosti.

OSTRY F1
poloraný  nový hybrid vhodný pro rychlení i polní  pěstování. Postavení  větví polovzpřímené, stonek po první větvení středně  dlouhý.  Plod středně dlouhý až dlouhý, středně široký až široký,  na podélném  řezu trojúhelníkovitého tvaru, stopečná jamka  středně hluboká, apikální konec  špičatý, povrch slabě  zvrásněný, mezikomorové brázdy středně hluboké, lesk  silný,  barva před zralostí středně nazelenale bílá, ve zralosti středně  až tmavě  červená, oplodí středně silné, placenta malá  až středně velká, obsahuje  kapsaicin. Chuť mírně pálivá  (pálivý capsaicin se nachází jen v semenech a  placentě).  Má obdobné vlastnosti jako SLÁVY včetně barvy plodů s univerzálním  využitím v technické i botanické zralosti.

PÁLIVEC
Středně  pálivý, delší “kozí roh”, na řezu téměř  kulatý.  Má vyšší vzrůst a tmavě zelené listy. Je určen nejen pro  sterilaci, ale  i přímý konzum v technické i botanické zralosti.

PCR
Klasická oblíbená  odrůda vhodná pro rychlení i polní  pěstování. Plody jsou  dlouhé, rovné nebo srpovitě prohnuté, tenkostěnné,  žlutozelené  v technické zralosti, červené v botanické. Jsou aromatické  a mírně  pálivé, šťavnaté. Je určena pro sklizeň v technické  zralosti a používaná  především pro přímý konzum. Dost  citlivě reaguje na zhoršené podmínky, zejména  pokles teplot.  Vegetační doba do první sklizně v technické zralosti je 129  dnů.  Ze 100 m2 lze sklidit 350 - 370 kg lusků v technické  zralosti.

PYRAMID
kolekce  MINI ZAHRÁDKA ? okrasná odrůda.  Keříčková, kompaktní  rostlina je velmi nízkého vzrůstu. Používáme jako dekorační  rostlinu pro nádoby i záhony. Pálivé plody velikosti 2 cm  lze konzumovat, v  technické zralosti jsou světle žluté až  žluto-zelené s fialovými stíny, v  botanické se vybarvují  do oranžova a červena.

RAFAELA F1
Typ kápie s tmavě  červenými jehlancovitými plody. Velmi vhodná pro přepravu  a kratší skladování.  Rafaela je optimální pro průmyslové  využití, doporučujeme především sběr  v botanické zralosti. 

RUBIKA F1
Hybrid  středního až vyššího vzrůstu určený pro  pěstování  ve sklenících a foliovnících, v jižních oblastech i na poli.  Plody  jsou velké silnostěnné kvádry, v technické zralosti  sytě zelené, v botanické  tmavě červené. Sklízíme je především  v botanické zralosti, v technické jen  jsou-li dostatečně vyvinuté  a vyzrálé (nesmí se podtrhnout). Dobře snáší  krátkodobé  skladování a přepravu na velké vzdálenosti.

SAMARA
Jedná se  o tenký "beraní roh" ( nepálivá Cayennská )  vyššího vzrůstu.  Je vhodná pro rychlírny i volnou půdu. Plody jsou v technické  zralosti tmavě zelené, v botanické červené. Odrůda je vhodná  zejména ke  sterilaci celých plodů bez předchozího odstraňování  semen. Plody je možno  konzervovat samostatně nebo ve směsi  s další zeleninou (zelí, cibulka, mrkev ),  pokrájené na 3-5  cm kousky.

SAMURAI F1
Hybrid  vhodný pro pěstování ve sklenících a  foliovnících i pro  pole. Poloraná, mohutná a pevná rostlina má veliké, tmavě  zelené listy. Plody jsou prodloužené, hranolovitého tvaru,  v technické zralosti  tmavě zelené a v botanické zralosti červené.  Průměrná velikost plodu je 12 x 19  cm. Odrůda je rezistetní  vůči TMV.

SASKIA F1
Hybrid  vyznačující se zvláštní, hráškově  zelenou barvou plodů. Plody jsou velké,  obdélníkového tvaru  s tlustou stěnou a jemnou chutí. Rostlina je vysoce  adaptabilní  na různé pěstitelské podmínky. Vzrůst rostlin je vyšší,  barva plodů  v botanické zralosti je tmavě červená.

SLÁVY F1
Hybrid  vyššího vzrůstu určený pro pěstování na poli,  v chladnějších  oblastech i ve fóliovnících a sklenících. Plody jsou široké  jehlance s pevnou, středně silnou stěnou, v technické zralosti  světle zelené, v  botanické červené. Jsou vhodné pro přímý  konzum v technické i botanické zralosti  včetně sterilace.  Je to plastický, univerzální typ se stabilními výnosy pro  všestranné  využití.

SLOVANA F1
Nový  hybrid typu SLÁVY s mimořádnou přizpůsobivostí  různým podmínkám prostředí.  Rostliny jsou vyšší, v příznivých  podmínkách až vysoké. Plody jsou široké tupé  jehlance zelené  barvy s vynikající pevností. V porovnání s odrůdou SLÁVY  má  SLOVANA těžší plody s pevnější a silnější stěnou.  Dobře snáší skladování a  přepravu.

SONAR F1
Polopozdní  odrůda typu Lamuyo vhodná pro rychlení ve  vytápěných i nevytápěných  rychlírnách. Plod je dlouhý, široký, na podélném řezu  obdélníkovitý,  silně lesklý. Barva před zralostí je středně zelená, v botanické  zralosti tmavě červená.. Tloušťka oplodí je střední až  silná.

SUPERAMY F1
Vynikající  hybrid typu AMY. Jedná se o velmi  ranou polní odrůdu se stabilně vysokým výnosem  a perfektním  zdravotním stavem. Vzrůst rostlin je střední, plody široké  jehlance  smetanové barvy určené pro sklizeň v technické  zralosti.

THEOS F
Hybrid  typu Lamyo vhodný  pro pěstování ve sklenících a folnicích i pro pole. Poloraná  mohutná a pevná rostlina má veliké, tmavě zelené listy.  Plody jsou prodloužené,  hranolovitého tvaru, tmavě zelené  v technické zralosti a žluté v botanické  zralosti. Průměrná  velikost plodu je 12 x 19  cm.  Odrůda je rezistentní  vůči TMV.   

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one