Odrůdy paprik ostatních firem

Firma Clause,
 Francie má celou řadu odrůd paprik a rajčat vyšlechtěných  pro  různé trhy na celém světě. Proto je velmi těžké vybrat  a registrovat odrůdy na  novém trhu. Pro trh České republiky se firma Bohemiaseed s.r.o rozhodla pro odrůdy, které vytváří  kvalitní plody  a jsou schopny vegetace též při relativně nižších teplotách.

 

OSIR F1
   Tolerance: PVY, CMV, Phytophora
   Jedná  se o vzrůstnou  odrůdu určenou pro polní pěstování s dobrou  strukturou plodu. Je to raná odrůda  s velmi kvalitními plody  o průměrné délce 14 cm a zároveň s dobrou odolností  vůči  chorobám.

SONAR F1
   Tolerance: TMV
   Jedná se o velmi  plastickou odrůdu  mající dobré výsledky v různých klimatických  podmínkách. Je to universální  odrůda s dobrou strukturou  plodu s dobrým výnosem.

FLAMINGO F1
   Tolerance: TMV
   Jedná se o maďarský  typ papriky.  Rostliny jsou vzrůstné. Je vhodná pro pěstování  v nevytápěných foliovnících a  též pro polní pěstování.  Ve srovnání se standardními odrůdami má vyšší výnos a  silnější  stěny.


Nabídka firmy Seminis Vegetable Seeds.
Vedle Vám dobře známých a osvědčených položek ze sortimentu  firem Royal Sluis,  Petoseed, Asgrow a Bruinsma si Vám jeho prostřednictvím  dovolujeme představit  přehled následujících perspektivních  odrůd:

GYPSY F1
Gypsy F1 je nebývale raná  a vysoce produktivní hybridní  paprika. Dozrává za 60 - 65  dní od výsadby. Plod je tříkomorový, světle žlutý,  zašpičatělý,  se středně silnou stěnou. Jeho průměrná velikost je 10 x 6  cm.  Dozrává do červené barvy. Gypsy F1 se hodí zvláště  pro pěstování ve volné půdě,  výborné výnosy dává  zejména z raných výsadeb. V současnosti si rychle získává  pozornost pěstitelů papriky .

KING ARTHUR F1
King Arthur F1 je raná  hybridní paprika se vzpřímeným  otevřeným růstem a vysokým  výnosovým potenciálem. Nejlépe se daří ve sklenících  a  folnících, kde dozrává za 65 - 70 dní od výsadby. Tvoří  velké 3 - 4 komorové  plody o průměrné velikosti 11 x 11  cm. Plody jsou temně zelené a dozrávají  do nádherné sytě  červené barvy. King Arthur F1 dělá čest svému jménu, je  vynikajícím  obchodním artiklem i nositelem ocenění z výstav v České Republice  a  Polsku.

SHY BEAUTY F1 *
Novinka
Raná odrůda papriky  dozrávající z  bledě žluté do červené barvy. Má středně  silný růst a kvadratické plody  o velikosti 10 x 9 cm. Velmi  dobře použitelná pro pěstování pod krytem i  ve volné  půdě. Shy Beauty F1 je značně produktivní.

CANCUN F1 *
Novinka

Poloraný  výnosný hybrid se silným růstem, vhodný pro krytou  kulturu  i do volné půdy.
Plody o velikosti cca 12 x 9 cm jsou převážně  4  komorové, polodlouhé. Mají svítivě zelenou barvu později  přecházející do jasně  žluté.
Po utržení dlouho vydrží  ve svěžím stavu.

NORTH STAR F1 *
Novinka

Velmi  raný hybrid s kompaktním habitem rostliny. Po vysázení  dozrává  za 60 - 65 dní. Tří-až čtyřkomorové plody o velikosti 11  x 9 cm  dozrávají ze sytě zelené do červené barvy. North  Star F1 dává perfektní výsledky  především ve volné půdě.


 

Firma BAKKER

Hrnková  paprika  ´Redskin F1 hybrid´

Nejranější kompaktní paprika. Vhodná pro pěstování v patiu  či v truhlíku na  terase nebo na balkonu. Tato odrůda dlouho  plodí a dává vysoký výnos.

Cayenská  paprika  ´Cayenne Long Slim´

Nejznámější pálivá cayenská paprika. Čerstvá se používá  při přípravě exotických  masových pokrmů a omáček. Můžete  ji i naložit.

Paprika  "Paso doble F1  hybrid"
Paprika  Talion F1  hybrid
Paprika  ´Ariane´
Paprika  ´Atol´  F1
Paprika  ´Bianca´ F1  hybrid
Paprika  ´Mavras´ F1  hybrid


Tyto exotické plody se používají hojně v dnešní kuchyni a  to nejen pro své  krásné barvy. Přesvědčí vás nejen jejich  barvy, ale také široké možnosti  použití, svěží chuť  a křupavá dužnina. Krom toho jsou papriky oblíbenou a  důležitou  zeleninou také ve světové kuchyni. Obsahují málo kalozií,  avšak mnoho  vitamínů a minerálů. V teplých oblastech lze  papriky pěstovat ve volné půdě, v  oblastech s menší intenzitou  slunečního svitu je třeba je vysévat pod sklo.

 

 

Zeleninová  paprika  ´Maravilla F1´

Rychle roste! Plodí dužnaté plody velké až 14 cm. Tuto papriku  můžete sklízet  již tehdy, když je ještě zelená. Brzy dozrává  a zčervená. Roste do výšky cca 70  cm. Vhodná i pro pěstování  ve skleníku.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one